Vzrůstající nároky na finální povrchovou úpravu

Přečtěte si referenci od našeho zákazníka - firmy Step-Four CZ.

„Doposud jsme finální úpravu obrobků řešili ručně. Vzrůstající potřeba perfektního opracování nás dovedla k radikálnímu řešení,“ říká dodavatel CNC zařízení a majitel firmy Step-Four CZ Pavel Pardovský.

Naši odběratelé vyžadují čím dál tím dokonalejší finální opracování dodávaných dílů. Snažíme se splnit každé přání, a proto jsme byli zvyklí vzít každý prvek do ruky a ručními nástroji obrousit hrany, odstranit otřepy a prach. Tato činnost byla velmi časově i fyzicky náročná, ne vždy je možné pracovat v rukavicích a tak to odnášely namáhané ruce našich kolegů. I po kvalitativní stránce má ruční práce své limity. Se vzrůstající poptávkou byla již tato situace neudržitelná a začali jsme hledat zařízení, které by nám tuto činnost usnadnilo.

S jasným cílem najít zařízení pro finální úpravu našich obrobků jsme navštívili Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Chystali jsme se obhlédnout více možností, ty porovnat a rozhodnout se pro tu nejlepší. Hned nás zaujalo omílací zařízení od firmy Otec. Na veletrhu předváděli leštění hliníku, což nebyl materiál, který bychom potřebovali, ale i tak jsme se domluvili na testování opracování našich obrobků. V tu chvíli jsme si nebyli jisti výsledkem, a tak jsme obešli veletrh a hledali alternativní možnosti k porovnání. Jiné zařízení tohoto typu jsme na veletrhu nenašli. Nezbývalo než doufat, že testování v Otecu dopadne dobře.

Firma Advantage, která německý Otec zastupuje v České republice, nám zprostředkovala testování našich obrobků, které omílali v různých typech médií, v různých časových intervalech. Líbilo se nám, že mají podobný přístup, jaký máme my k našim zákazníkům – tedy vstřícný, tvořivý, snažili se společně s námi najít správné řešení. Ideální řešení jsme k naší velké radosti našli. Dle výsledků testování jsme objednali stroj, média a stanovili správné nastavení.

Nyní jsme nadšeni, se strojem se pracuje výborně. Odpadlo nám ruční čištění, což je velká pomoc pro naše zaměstnance a z profesionálního hlediska je výsledek výborný – obrobky jsou dokonale opracované, čisté a všechny stejné.

I přes vyšší cenu stroje jsme si jisti, že jsme učinili správný krok, který nás posunul dál a zvýšil profesionalitu naší práce.

Pavel Pardovský, Step-Four CZ

ecoef.png
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace