Letectví

Součástky používané v leteckém průmyslu musí být vyrobeny tak, aby odolaly extrémním podmínkám. V moderních plynových a leteckých turbínách jsou například zcela běžné teploty spalin přesahující 1 000 °C. To klade velmi přísné požadavky na použité povrchy a materiály, stejně jako na výrobní a omílací procesy.

Komplexní součástky pro letecký průmysl jsou často omílány ručně. Nevýhodou tohoto postupu jsou nejen vysoké náklady, ale především proměnlivost výsledků omílacích procesů. Pomocí strojů od společnosti OTEC, je možné dosáhnout opakovatelných výsledků s nejlepší kvalitou povrchu v nejkratším možném čase zpracování.

Turbinenschaufel.jpg

Turbínové čepele

Poté, co byly vyrobeny, musí být turbínové čepele vystaveny omletí povrchu předtím, než mohou být použity v letadle nebo pro výrobu elektřiny, jelikož původní hodnota nerovností je příliš vysoká, nebo jsou jejich hrany příliš ostré. To znamená, že je nutné jak vyhlazení povrchu, tak zaoblení hran. Ve strojích od společnosti OTEC je povrch rovnoměrně vyhlazen, obecně na hodnotu Ra < 0,4 μm, a často méně než Ra 0,25 μm. Zde je obzvláště důležité zajistit, aby nedošlo k poškození tvaru čepele. Navíc, přívodní a odvodní hrany musí být zaobleny na předem definovaný rozměr. Doba zpracování se pohybuje mezi 2 a 30 minutami. Současně je možné ve stroji uchopit několik obrobků, což velmi zvyšuje výkonnost.

> Proudová omílací zařízení

Zahnrad.jpg

Ozubená kola

U ozubených kol je často problémem vyhlazení boků zubů nebo zaoblení špičky zubu. Omletá ozubená kola mají výrazně nižší hodnoty tření.
Ozubená kola omletá ve strojích od společnosti OTEC mají nižší hodnotu Rpk a proto i nižší tření, což na druhou stranu zvyšuje energetickou účinnost. Navíc se prodlužují intervaly výměny oleje, jelikož se v oleji usazuje méně kovových obrusů.

> Proudová omílací zařízení

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace