Aktuality OTEC

Staňte se odborníkem na povrchové úpravy

4.6.2020

Naše parnerská společnost OTEC Präzisionsfinish je vyhlášeným odborníkem na povrchové úpravy. Na jejich stránkách najdete neustále se obměňující nabídku workshopů a webinářů.

Od nových vědomostí jste jen pár kliknutí - ať už Vás zajímají možnosti, metody, nebo technologie...  

Vřele doporučujeme se na tato volně dostupná školení PŘIHLÁSIT

OTEC-webinars.jpg

Povrchové úpravy v automobilovém průmyslu

2.6.2020

Nepochybně jste v tisku viděli, že EU plánuje letos zavést pokuty pro automobilový průmysl. Výrobci budou muset zaplatit Bruselu 95 € za každé nově licencované vozidlo se spalovacím motorem, které překročí práh CO2 95 g/km. Podle Rady pro čistou dopravu činily v roce 2018 průměrné emise  121 g/km. 
Florian Reinle, inženýr v oblasti výzkumu a vývoje ze společnosti OTEC Präzisionsfinish, pohovořil o tom, jak mohou výrobci vozidel optimalizovat své výrobní procesy a zároveň snížit tření. 

Celý článek najdete ZDE.

Automotive-povrchove-upravy-cut.jpg

Webinář: Povrchové úpravy a měření v automobilovém průmyslu

13.5.2020

Pokud se denně zamýšlíte nad tím, jak co nejlépe provést finální povrchové zpracování automobilových dílů a součástí a jak jejich měřením ověřit, zda splňují náročné standardy automobilového průmyslu, máme právě pro Vás připravený praktický webinář, kde Vám ukážeme, jak to řeší ti nejlepší v oboru.

Záznam webináře najdete ZDE.

square.jpg

Workshop: Jak dosáhnout zrcadlového lesku Vašich šperků?

11.5.2020

Zveme Vás na veřejný online workshop v anglickém jazyce, ve kterém Vám špičkoví odborníci z naší partnerské společnosti OTEC Präzisionsfinish GmbH ukáží, jak co nejlépe využít možností diskových omílacích zařízení při finální povrchové úpravě různých typů šperků a bižuterie.

V pátek 15.května od 7:30 do 9:00 hod

Záznam workshopu si můžete prohlédnout zde. Heslo k otevření: Otec1996

Workshop-Otec.jpg

Webinář: Povrchové úpravy v leteckém průmyslu

24.4.2020

24.4. jsme pro Vás vysílali náš první webinář. S ohledem na současnou situaci a katanténu s Vámi zůstáváme ve spojení alespoň takto. 

Záznam webináře najdete ZDE.

aerospace-1.png

Nové číslo magazínu OTEC News

24.3.2020

Číslo 01/2020 s následujícími tématy: 

Průmysl 4.0 - servis prostřednictvím chytrých datových brýlí, kvalita vytváří pevnou vazbu - o dlouhodobé spolupráci se společností Dörfler & Schmidt, představení druhé generace pracovníků, jak OTEC přispívá k energetické revoluci, o výrobě vysoce přesných dílů pro letectví a kosmický průmysl, mikroprecizní povrchové úpravy pro výrobu spolehlivých řezných nástrojů a mnohé další články...

cover.png

Workshop na Materiálovotechnologickej fakulte v Trnave

5.3.2020

26.3.2020, 9:00 - 15:00 hod; Materiálovotechnologická fakulta v Trnave

Tešíme se na Vás v Centru excelentnosti 5-osového obrábania v Trnavě, kam si můžete přinést vlastní vzorek, který na místě otestujeme.

Trnava-odlozeno.png

Workshop v RTI v Plzni

28.2.2020

24.3.2020, 9:00 - 15:00 hod; RTI, Fakulta strojní, ZČU v Plzni

Tešíme se na Vás v Regionálním technologickém institutu v Plzni, kam si můžete přinést vlastní vzorek, který na místě otestujeme.

Plzen-odlozeno.png

FINTEK získal GE certifikaci pro letecký průmysl

25.2.2020

Gratulujeme našim kolegům z britské společnosti Fintek k získání certifikace od GE pro finální povrchové úpravy v leteckém průmyslu, které dosáhli díky precizním proudovým omílacím zařízením OTEC SF.

turbine-blade.jpg

NABÍZÍME TESTOVACÍ ZPRACOVÁNÍ VZORKU

14.1.2020

Každý výrobek je jiný a potřebuje jinou úpravu. Naše testovací „Finishing centrum OTEC“ nabízí vývoj procesu či aplikace pro finální zpracování vašeho jedinečného produktu.

OTEC-finishing-center.jpg

Zpracování s přesností na poslední mikron

15.12.2019

Problémy s povrchovou úpravou stabilizovaných kloubních implantátů jsou minulostí díky technologii finálního zpracování OTEC stream finishing.

Kolenní kloub umožňuje určitý stupeň rotace. Je největším kloubem v lidském těle. Kolenních protéz jsou různé druhy, ale u pacientů s nestabilními vazy nebo řídnutím kostí lékaři používají stabilizovaný typ, známý také jako axiálně podporovaný. Tento implantát se skládá ze dvou složek (femorální implantát a kovová platforma), které jsou spojeny stabilizačním pantem. Funkčním základem těchto protéz je „krabička“ s velmi precizní vnitřní geometrií. A zde leží výzva pro mechanické zpracování, protože konvenční technologie byly doposud v tomto směru neúspěšné.

kloub.jpg

Vyšlo nové číslo zpravodaje OTEC 02/2019

1.12.2019

Začtěte se do nového vydání OTEC News. Čeká na vás třeba článek o zefektivnení práce pomocí "digitálního dvojčete", nebo o inovativním přístupu společnosti OTEC, která ve spolupráci s německými univerzitami s odvahou zařazuje technologické novinky a moderní postupy. Dočtete se také o tom, jak OTEC pomáhá a možná se dozvíte i něco nového o zařízeních, která již znáte a používáte.

Celý časpopis najdete zde.

Otec-news-2019-2-cover.PNG

Keramické díly s povrchovou úpravou v zařízeních OTEC plují vesmírem

20.11.2019

Ano JE TO PRAVDA! Keramické díly z CeramTec GmbH s precizní povrchovou úpravou v zařízeních OTEC se vznáší na orbitu Země - v pilotované vesmírné stanici!

Jak se to stalo se dozvíte v tomto článku...

otec-vesmir.jpg

Šroubovací víčka lahví

19.11.2019

VYSOKÁ ÚČINNOST A SPOLEHLIVOST PROCESU S LEŠTĚNÝMI FORMAMI

Speciální formy používané pro šroubovací uzávěry lahví jsou obvykle vyrobeny z oceli vstřikováním a poté frézovány nebo omílány. V jednom z kroků finálního mechanického zpracování (nebo dvou v závislosti na aplikaci) je forma vyhlazena a vyleštěna tak, že se vyráběná plastová víčka oddělí bez jakéhokoliv přilnutí nebo reziduí a bez vlivu na geometrii víčka. Čím hladší je povrch, tím déle lze formu využívat na 100 %.

cups.jpg

Specialista na letecký průmysl IFT volí finální úpravy od OTEC

13.10.2019

KVALITA A PŘESNOST VE VÝROBĚ VELMI PRECIZNÍCH DÍLŮ

Standardy pro bezpečnost, přesnost a kvalitu jsou v leteckém průmyslu velice přísné, tak to prostě je. Každý jednotlivý výrobní krok musí být pečlivě sledován a zdokumentován. Ne každý výrobní závod dokáže splnit tyto vysoké nároky. Společnost IFT GmbH & Co. KG se sídlem asi 50 km jižně od Frankfurtu v Ober-Ramstadtu se specializuje na precizní součástky pro automobilový a letecký průmysl i lékařskou techniku a pro finální opracování svých součástí si vybrala za partnera právě OTEC.

aerospace.jpg

Péče o povrch otoplastik

17.9.2019

BUDOUCNOST SLUCHOVÝCH KOPENZAČNÍCH POMŮCEK S OTEC PRECISIONFINISH

Jemná a účinná povrchová úprava je nezbytná k tomu, aby se otoplastika při léčbě nepoškodila a udržena svou přesnou geometrii. Často není možné se zcela obejít bez ručního zpracování, protože vnitřní geometrie někdy bývá obtížně dosažitelná automatizovanými procesy. Efektivní zavedení finální povrchové úpravy na strojích OTEC snižuje ruční přípravu nebo dokončování na absolutní minimum. Tak vzniká nezanedbatelná časová úspora! V závislosti na počtu dílů a jejich výchozím stavu je možné využívat různé stroje, různá vybavení a různou dobu zpracování.

Více si v angličtině můžete přečíst zde...

otoplastics.png

Rosteme díky inovacím

12.9.2019

OTEC - od start-upu až po jedničku na trhu

Společnost OTEC Präzisionsfinish GmbH se hned od počátku diferencovala inovativními brusnými a leštícími systémy s certifikátem kvality „Made in Germany“. Procesy OTEC „netaháme z šuplíku“. Řešení povrchové úpravy dodáváme vždy na míru přímo podle požadavků zákazníka. Naše revoluční, vysoce přesné stroje přinášejí výsledky, kterých by jinak bylo možné dosáhnout pouze manuálním zpracováním. A stroje to dělají důsledně, neúnavně, rychleji a spolehlivěji.

OTEC.jpg

Precizní povrchové úpravy malých a mikro součástek

4.9.2019

Společnosti Dörfler & Schmidt a OTEC od sebe dělí pouhých 225 km a spolupracují už více než dvě desetiletí – oběma totiž záleží na precizní povrchové úpravě.

Felix Dörfler nám poví, proč je právě společnost OTEC tím nejlepším partnerem pro oblast povrchového opracování.

OTEC-CF.jpg

Povrchová úprava nástrojů PCD

26.7.2019

Společnost OTEC vyvinula vlastní proces leštění povrchu pro PCD nástroje (PCD je ultra tvrdý syntetický řezný materiál vyrobený ze slinutých diamantových částic).

Výsledkem opracování jsou nástroje vyleštěné k dokonalosti.

Otec-SF.jpg

Dokonalé povrchové opracování

21.7.2019

Během výroby chirurgických vrtáků z nerezové oceli běžně vznikají otřepy. Ruční odstraňování otřepů je nejen časově náročné, ale generuje také mnoho vadných kusů, nemluvě o tom, že každý vrták končí trochu jinak. Je to nespolehlivý proces. Stroje řady OTEC SF jsou navrženy pro spolehlivé a opakovaně přesné zpracování. Vrtáky představují specifickou výzvu!

Dentalni-vrtacky.jpg

Redesign diskového omílacího stroje OTEC

18.6.2019

Nový design diskového omílacího stroje OTEC CF Series jistě zapůsobí. Je modulární a kompaktní a díky optimalizaci zaručuje bezproblémový provoz a dlouhou životnost.

OTEC-CF-Series.jpg

Rosteme na nové strategické trhy

30.5.2019

Od 1. července 2019 otevírá OTEC přímé zastoupení ve Švýcarsku. Mr. Springmann a jeho prodejní tým by tímto rádi poděkovali za prosperující obchodní přátelství, která jsme s vámi v průběhu let vybudovali. 

OTEC-Swiss.jpg

Náhrady kyčelního kloubu

23.4.2019

Stroj OTEC DF zajišťuje správnou kombinaci brusného materiálu, držáku nástroje a procesních parametrů pro povrchovou úpravu na stejné úrovni jako ruční opracování. Těchto výsledků společnost OTEC dosahuje díky dlouholetým zkušenostem s vývojem zakázkových procesů pro své zákazníky.

tibias.jpg

Brýle

25.2.2019

Brýle se nosí především jako optická pomůcka pro korekci špatného vidění a astigmatismu. Jedním z faktorů výroby je kompletní odstranění otřepů. Stroje OTEC CF umožňují odstranění otřepů, vyhlazení a vyleštění malých částí brýlí, jako jsou panty, nosníky a spojovací díly, a perfektně je tak připravují na další zpracování.

otec-news-02-2019.png

Zlepšení povrchu lopatek proudových motorů pro letecký průmysl

31.1.2019

Lopatky proudových motorů jsou vystaveny vysokým teplotám a tlakům. Výrobci proto zavedli přísná pravidla pro použité metody výroby a zpracování. OTEC vyvinul speciální proces pro zvýšení účinnosti a bezpečnosti lopatek kompresorů a turbín. Povrch lopatky může být vyhlazen a hrany zaoblené během jediné operace. Povrchová úprava lopatek motoru trvá jen několik minut a může prodloužit jejich životnost.

Chcete vědět více? Celý článek najdete ZDE.

Lopatky-turbin.png

Frézy pro výrobu ozubených kol metodou skiving

11.1.2019

Metoda skiving se používá zejména na výrobu ozubených kol. Požadované geometrie je dosaženo právě díky technologii známé jako skiving, kdy se jedná o kombinaci dvou tradičních technologií – odvalovacího frézování a obrážení. Metoda skiving vede k vysoké úrovni produktivity a flexibility, a řeší tak nevýhody dvou výše zmiňovaných tradičních výrobních procesů. Je tak například možné tvarovat ozubení i v případě složitějšího konturování obrobku.

metoda-skiving.jpg

Střižníky

7.12.2018

Kvalita povrchu střižníku je nezbytná pro hladké a účinné stříhání, a proto jsou metody povrchové úpravy těchto nástrojů neustále zdokonalovány. Kombinace opracování společnosti OTEC a povlakování desetinásobně zvýší výkon nástroje.

strizniky.jpg

Extrémní podmínky vyžadují perfektní výsedky

7.5.2018

Strojní technologie OTEC otevírá nové možnosti pro povrchovou úpravu komponentů v leteckém průmyslu a nabízí automatizované procesy pro dosažení vysoce kvalitních povrchů. Pro toto odvětví jsou vysoce kvalitní povrchy klíčové. Komponenty, které se v leteckém průmyslu používají, musí odolávat extrémním podmínkám prostředí.

CZ-Extremni-podminky-vyzaduji-perfektni-vysledky.JPG

Konečná úprava módních doplňků

7.5.2018

Jemné, složité oděvní šperky vyžadují maximální přesnost výrobního procesu. Společnost OTEC nabízí nákladově nenáročné procesy leštění povrchů módních šperků a doplňků: disková odstředivá zařízení dosahují nejvyšší kvality povrchu v nejkratším možném čase. Šperky se leští do vysokého lesku, čímž se dosahuje působivě dokonalé konečné úpravy.

CZ-Konecna-uprava-modnich-doplnku.JPG

Omezení tření na závodní dráze

7.5.2018

OTEC, světový lídr na poli povrchových úprav, navrhuje a staví systémy, které snižují tření mezi komponenty, z čehož těží jak odvětví prémiových vozů, tak motoristický sport. Teplo, námaha a obrušování materiálu způsobené třením mají negativní vliv na přesnost a životnost všech komponentů. Nižší tření znamená menší opotřebování, hladší přenos síly a lepší spotřebu energie.

CZ-Omezeni-treni-na-zavodni-draze.JPG

Vysoký lesk povrchů zdravotnických implantátů

8.2.2018

I ty nejkvalitnější implantáty mají omezenou životnost. Jedním z hlavních faktorů záruky jejich životnosti je kvalita povrchové úpravy. Společnost OTEC Präzisionsfinish GmbH rozšířila okruh aplikací automatizovaného broušení a leštění na zdravotnickou techniku. Při výrobě zdravotnických implantátů lze proto u povrchové úpravy dosáhnout zcela nového rozměru. Jako výsledek několikaletého úsilí vyvinula společnost OTEC Präzisionsfinish GmbH speciální parametry pro finální úpravu povrchů pomocí vlečného omílání a metodou diskové odstředivé síly s cílem uspokojit speciální požadavky na výrobu implantátů. Díky tomu je možné zajistit rychlé a hospodárné opracování povrchu v konstantně vysoké kvalitě. Obrobky jakéhokoli tvaru a hmotnosti lze ve velmi krátkém čase odjehlovat, obrousit, vyhladit a vyleštit. To se provádí pomocí pohybu obrobků v abrazivních médiích specifického složení, přičemž samotné obrobky se v těchto přípravcích pohybují volně nebo jsou upnuty v otočném držáku.

kloubni-nahrady.jpg

Finální úprava povrchů kloubních implantátů

8.2.2018

Perfektní povrchová úprava prodlužuje životnost implantátů. Kontaktní plochy kyčelních a kolenních implantátů musí být homogenní, přesné a velmi hladké. V zájmu dosažení tohoto cíle vyvinula společnost OTEC speciální postupy pro velkoobjemovou finální úpravu povrchů pomocí vlečného omílání.

kolenni-klouby.jpg

Povrchová úprava nástrojů na výrobu závitů

29.1.2018

Požadavky na povrchovou úpravu nástrojů na výrobu závitů se mohou zásadně lišit v závislosti na typu nástroje. Proto je nezbytný flexibilní proces, který se přizpůsobí každému rozměru i tvaru nástroje. Se zařízením pro proudové omílání, které je vybaveno technologií Pulsfinish (pulsní omílání) lze u nástrojů spolehlivě, rychle a hospodárně dosáhnout finální úpravy podle požadavků zákazníka. U této metody finální povrchové úpravy mohou být deformační síly sníženy přibližně o 60 %.

Povrchova-uprava-nastroju-na-vyrobu-zavitu.JPG

Finální úprava strojů na uzavírání plechovek

29.1.2018

Stroje na uzavírání plechovek se užívají po celém světě. Hlavní funkční plochou nástroje je tvářecí plocha nebo žlábek, jehož pomocí se spojí hrany plechovky a víka tak, že se vytvoří šev. Aby bylo zajištěno, že si nástroje budou zachovávat stále stejnou kvalitu, musí se tvářecí plochy pravidelně vyhlazovat.

Finalni-uprava-stroju-na-uzavirani-plechovek.JPG

Tlumicí disky - účinné odjehlení, zaoblení hran a spolehlivá separace

5.1.2018

Lisované díly mají v automobilovém průmyslu celou řadu využití a používají se například v tlumičích. Hlavním úkolem zpracování je odjehlení a zaoblení hran. Vzhledem k tloušťce součástí, která je menší než 0,5 mm, se vyskytují problémy s konečnou úpravou povrchu. Diskové odstředivé stroje řady CF od společnosti OTEC umožňují rychlé, naprosto spolehlivé a výkonné odjehlení a zaoblení hran citlivých lisovaných dílů. Může být 20x účinnější než konvenční vibrační zařízení.

Tlumici-disky.JPG

Tvářecí nástroje ve špičkové kvalitě

19.12.2017

V závislosti na procesu mohou vznikat velmi vysoké tlaky v kombinaci s vysokými kluznými rychlostmi. To znamená, že na tvářecí nástroje a zejména na jejich povrchy jsou kladeny velmi náročné požadavky. S obráběcími stroji OTEC mohou být nástroje zpracovány ekonomicky a v konzistentní kvalitě. Výsledkem je dokonale leštěný tvářecí nástroj se sníženým součinitelem tření a zvýšenou životností nástroje.

tvareci-nastroje.png

Těla nástrojů - Perfektně zbavená otřepů a vyleštěná

19.12.2017

Při výrobě těl fréz vznikají dva hlavní úkoly pro povrchovou úpravu: odstraňování otřepů po frézování a leštění po kalení a broušení. Odstraňování otřepů a leštění těl fréz se obvykle provádí kartáčováním nebo tryskáním. Výsledky bývají různé a nepřesné. Se strojem Streamfinishing SF od OTEC lze z těl fréz perfektně odstranit otřepy a vyleštit je pro konzistentní a spolehlivý výsledek.

tela-nastroju.png
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace