STROJE PRO PROCESY OMÍLÁNÍ

Omílání je proces k obrábění povrchu přednostně u kovových obrobků. Při leštění drobných obrobků se dávají obroky do jedné nádoby společně s brusnými nebo lešticími tělísky a kompaundem ředěným vodou. Oscilačním nebo rotačním pohybem procesní nádoby vzniká mezi obrobkem a leštícími médii relativní pohyb. Větší obrobky, které se nemohou zpracovávat výše uvedeným způsobem, se obrábějí ve strojích pro proudové nebo vlečné omílání. U těchto typů strojů se obrobky k procesu upínají jednotlivě. Díky rozsáhlému technologickému vývoji a nejmodernějším strojům a vybavení nalézá firma OTEC již téměř 20 let optimální řešení pro dokonalé finální obrábění povrchů.

Přehled omílacích technologií k nahlédnutí ZDE.

Serie-CF.jpg

Disková odstředivá zařízení

Omílací procesy k opracování povrchu obrobků v sypkém materiálu. Jak za mokra, tak za sucha až 20krát efektivnější než tradiční vibrátory nebo bubnová zařízení. 

Více
DF-5-HD.jpg

Vlečná omílací zařízení

Obrobky se upínají do držáků a pohybují v brusném nebo lešticím médiu. Pro leštění, broušení a přesné zaoblování hran.

Více
OTEC-SF-manualni-rada.jpg

Zařízení pro proudové omílání

Obrobky se pohybují v proudícím brusném či lešticím médiu (obrobky i nádoba se otáčejí). Nejkratší procesní časy, jednoduchá automatizace a integrace do sériové výroby - to platí o strojích SF.

Více
trogvibrator-hv20-kl.jpg

Žlabové vibrátory

Obrábění vnitřních ploch a nižší procesní časy než u běžných žlabových vibrátorů.

Více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace