Řada CF Standard

Diskové odstředivé stroje výrobní řady CF se používají všude tam, kde je třeba perfektní a rychlé obrábění povrchů nejrůznějších obrobků, např. jemné břity, soustružené, frézované a lisované ražené díly, šperky atd. Modulárně konstruované diskové odstředivé stroje lze dodat ve standardním provedení s 1–6 procesními nádobami. Všechny ovládací prvky jsou přístupné zepředu a jsou přehledně uspořádány. Do těchto strojů byly začleněny dlouholeté zkušenosti, a proto jsou u zákazníků velmi oblíbené.

 • Nejjednodušší obsluha
  Otáčky, doba zpracování, koncentrace vody a sloučeniny, cykly oplachování a všechny ostatní důležité parametry procesu se mohou nastavit v jednoduchém menu na dotykové obrazovce Siemens a lze uložit až 75 různých procesních programů obrábění.

 • Absolutní spolehlivost
  Důsledné používání výlučně kvalitních materiálů a součástí zabezpečuje bezporuchový provoz a dlouhou životnost.

 • Vysoká hospodárnost
  Řada CF s vynikajícím poměrem ceny a výkonu nabízí nízké pořizovací náklady a vysoký potenciál úspor času obrábění.

 • Perfektní výsledky obrábění
  Odjehlení, hlazení, broušení a leštění – komplexní program pouze s jedním strojem.

Serie-CF.jpg
< Beispiel-1-8-53f5ae0048548.jpg >
Beispiel-1-8-53f5ae0048548.jpg
Beispiel-2-8-53f5ad8acf205.jpg
Beispiel-3-46-5448b44ca8d4b.jpg
Beispiel-4-334-56fd0f9d7e4d.jpg
Beispiel-5-337-56fd0f9dc4ba.jpg
Beispiel-6-342-56fe456d0534.jpg
Serie-CF.jpg

Výrobní řada CF Standard

Lze dodat modulárně konstruované diskové odstředivé stroje (standardní provedení) s 1–6 procesními nádobami. Jedinečný, patentovaný mezerový systém umožňuje při obrábění za sucha, aby u strojů CF byl rozměr mezery nastavitelný s přesností na 0,05 mm. Konstrukce je tvořena eloxovaným hliníkovým profilem a je tak zvláště odolná proti korozi a flexibilní při demontáži a montáži přídavných zařízení. Všechny ovládací prvky jsou přístupné zepředu a jsou přehledně uspořádány. Do těchto strojů byly začleněné dlouholeté zkušeností, a proto jsou u zákazníků velmi oblíbené. 

Základní vybavení

 • Procesní nádoba se za horka vylitým PU obložením
 • Konstrukce hliníkového profilového rámu – jednoduchá montáž dodatečných zařízení
 • Řízení otáček frekvenčním měničem
 • Kontrolní jednotka PLC s dotykovou obrazovkou, příp. 2D řízení (šperkařství) s digitálním zobrazením délky procesu, otáček, cyklů vyplachování, dávkování a jiných důležitých procesních parametrů s možností uložení až 75 individuálních programů obrábění.
serie-cf-t.jpg

Výrobní řada CF-T

Výrobní řada CF-T je výkonná stolní varianta celosvětově velmi úspěšné výrobní řady CF se všemi konstrukčními výhodami. Hodí se ideálně k odjehlování a omílání průmyslových obrobků, ale obzvláště pro opracování šperků. 

Základní vybavení

 • Kvalitní mezerový systém s keramickými kroužky pro použití nejjemnějších lešticích granulátů
 • Regulace otáček frekvenčním měničem
 • Digitální zobrazení nastaveného času, uplynulého času, otáček a poruch
serie-cf-oel.jpg

Výrobní řada CF Olej

Tato výrobní řada je speciálně konstruována a dimenzována k omílání speciálními brusnými a lešticími tělísky a olejem namísto směsí vody a kompaundu. Použití speciálně pro obrobky, které mají jen slabý otřep (např. sekundární otřepy po procesech broušení). Tím odpadá čištění, nanášení ochrany proti korozi atd.

Základní vybavení

 • Pracovní nádoba se za horka vylitým PU obložením
 • Konstrukce hliníkového profilového rámu – jednoduchá montáž přídavných zařízení
 • Řízení otáček frekvenčním měničem
 • PLC řízení přes dotykovou obrazovku s digitálním zobrazením délky procesu, otáček, cyklů vyplachování, dávkování a jiných důležitých parametrů opracování s možností uložení až 75 individuálních programů obrábění.
serie-cf-mr.jpg

Výrobní řada CF MR

Separační zařízení připojené přírubou nad vibračními motory s automatickým vracením brusných tělísek. Při vyprazdňování pracovní nádoby se obrobky automaticky prosévají. Zpětným natočením jsou brusná tělíska automaticky vedená zpět do procesní nádoby. Pomocí vyměnitelné sběrné nádoby lze brusná tělíska jednoduchým způsobem vyměnit. Sofistikovaný mechanismus umožňuje vyměnit síto rychle a snadno bez nutnosti použití nástrojů.

Základní vybavení

 • Separace pomocí vibračního motoru
 • Rychlá výměna sít
 • Řízení Siemens S7/200
serie-cf18-oel.jpg

Výrobní řada CF 18 olej poloautomatické

Toto zařízení bylo vyzkoušeno u zákazníka a následně integrováno a uvedeno do provozu. Všechny požadavky zákazníka byly splněny. 

Základní vybavení

 • Síta a procesní nádoby na obrobky vyrobené z ušlechtilé oceli
 • Automatické naplnění druhé várky ihned po ukončení procesu várky první
 • Zvedací zařízení na média pro jednodušší plnění bubnu
 • Automatické separace po skončení procesu
 • Použití oleje z předchozího procesu
serie-cf-50.jpg

Výrobní řada CF 50 automatické

Do stávajícího plně automatického systému byl integrován stroj CF 50 s bezmezerovým systémem omílání. Toto zařízení bylo integrováno, uvedeno do provozu a testováno u zákazníka. Všechny požadavky zákazníka byly splněny.

Základní vybavení

 • Integrace do stávajícího místa
 • Integrace do stávajícího řízení
 • Bez smíchání obrobků
 • Šetrný přesun obrobků
 • Automatická cirkulace (doplňování) média
 • Bez smíchání brusného materiálu

Dávkování

Dávkovací jednotka
Dávkovací jednotka pro automatickou regulaci poměru vody a kompaundu s automatických oplachem. Koncentrace kompaundu lze nastavit na jednotce. Zobrazení průtoku vody na řízení. 

Dávkovací čerpadlo
Se sací tryskou a automatickým vypnutím při vyprázdnění.

Dávkovací jednotka s elektronickou předvolbou
Dávkovací jednotka s elektronickou předvolbou koncentrace kompaundu a průtoku vody.

U této dávkovací jednotky lze ke koncentraci kompaundu navíc přesně nastavit také průtok vody. Kromě toho je možné oba parametry libovolně měnit i během procesu.

Například:

 • nízký průtok vody, nízká koncentrace kompaundu na začátku obrábění = vysoký účinek broušení
 • vysoký průtok vody, vysoká koncentrace kompaundu, nízké otáčky na konci obrábění = kvalitní povrch, vyšší bezpečnost procesu

Separace

Manuální separační zařízení
pomocí ručního síta

Ruční síto
k dostání různé velikosti síta

Automatické separační zařízení pomocí magnetického bubnu
Pro feromagnetické obrobky, volitelně s integrovaným odmagnetizováním a/nebo separací jemných médií.

Unisepa
Automatické prosévací separační zařízení s vibračními motory. Zvlášť efektivní. Rychlá a jednoduchá výměna sít. Rychlost vibrací nastavitelná frekvenčním měničem.

Ostatní

Vyplachovací systém
Zabraňuje, aby obrobky zůstaly přilepeny na okraji nádoby a díky tomu se správě neopracovaly.

Plnicí trychtýř

Zásuvkový systém
Zařízení pro skladování přídavných plastových nádob na média.

Vozík pro stolní zařízení
Ke skladování sběrných nádob, granulátů, past a kompaundů.

Působením různých odstředivých sil mezi obrobky a médiem vzniká velmi intenzívní obrábění. To může být až 20krát efektivnější než například u tradičních vibračních zařízení. Při obrábění za mokra se průběžně přivádí a odvádí směs vody a kompaundu, ta vyplachuje částice nečistot vzniklé obráběním. Tak vzniká na obrobcích čistý povrch bez koroze. Do těchto strojů byly začleněné dlouholeté zkušeností, a proto jsou u zákazníků velmi oblíbené.

Keramický mezerový systém
U tohoto systému může být rozměr mezery nastaven s přesností 0,05 mm, protože mezeru tvoří dva keramické kroužky. Tato technologie se přednostně používá při obrábění za sucha, protože umožňuje použití jemných lešticích granulátů pro nejlepší výsledky leštění.

Keramický/polyuretanový mezerový systém
Tento standardní systém společnosti OTEC je vhodný pro nejběžnější aplikace v oblasti broušení za mokra. Kombinace keramiky a polyuretanu zabraňuje vzpříčení a blokování disku v oblasti mezery a zajišťuje tak vysokou bezpečnost procesu a nízké náklady na údržbu.

Jedinečný bezmezerový omílací systém
Pro obrábění velmi drobných a jemných obrobků za mokra lze rozměr mezery mezi otáčejícím se diskem a bubnem snížit na nulu. To umožňuje použití jemnozrnných brusných prostředků, jako například křemene, a zabraňuje vzpříčení a uvíznutí obrobků v mezeře.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace