Mikroskop Meiji EMZ-5

"Dokonalá a přesná zlatnická práce na světové úrovni se nedá provádět bez pomocí mikroskopu a to z jednoho prostého důvodu. Zkrátka na to co děláte, nevidíte. Pokud potřebujete vidět na detail, kde je potřeba pracovat s přesností setiny milimetru, tak si daný výrobek musíte zvětšit až 22 krát. A právě to mi umožňuje mikroskop MEIJI EMZ-5."

"Z vlastní zkušenosti vím, že zákazník ocení perfektně zhotovený šperk. I když nerozumí výrobě šperků a nedokáže přesně popsat, co ho na daném šperku zaujalo, tak já vím, že je to čistotou provedené práce. Avšak abych mohl pracovat s maximální přesností, tak musím na daný úkon dobře vidět. Proto se mikroskop Meiji pro mne stal nepostradatelným pomocníkem. Díky němu si mohu především dokonale naleštit rydla tak, že rytina je krásně lesklá a čistá. Dále si mohu připravit miniaturní nástroje o velikosti cca 0,10mm. Zasazovat diamanty o průměru 0,9 mm? Žádný problém. Při zasazování drobných kamenů do řady za sebou si s přehledem udržím rovnou linii, mezery mezi kameny budou stejné a hloubka zapuštěných kamenů do materiálu bude u všech stejná. Docílit toho, aby každý zasazený kámen měl tabulku v rovině a ne nakloněnou jiným směrem než potřebuji, to už není problém. Při přípravě lůžka pro daný kámen si odstraním všechen přebytečný materiál tak, aby mi zůstaly pouze miniaturní zrnka pro upevnění kamenů. Díky tomu zůstávají kameny po celém jejich obvodu obnaženy. Takže do nich může vstupovat co nejvíce světla pro jejich třpyt a přitom jsou dostatečně upevněny, aby nevypadli. Toto jsou jen základní pozitiva používání mikroskopu při mé klenotnické práci. Dalším a neméně důležitým pozitivem je ochrana zdraví. Při dlouhodobé a několikahodinové práci při výrobě šperků se mé oči tolik nenamáhají, jako když pracuji pod lupou. Bolesti krční páteře ustaly, protože pracuji se vzpřímenými zády, tudíž se u práce nehrbím jako kdysi.

O tomto úžasném pomocníkovi pro výrobu dokonalých šperků jsem se dozvěděl asi před pěti lety a bylo mi jasné, že pokud budu chtít naplnit svůj sen o perfektní klenotnické práci, tak si jej musím pořídit. I když pořizovací cena není zrovna malá a trvalo mi přes tři roky, než jsem si ho mohl pořídit (s dalšími nezbytnými nástroji), tak dnes vím, že to byla jedna z nejlepších investic do mé dílny. Díky mikroskopu Meiji můžu dále snít svůj sen o dokonalé klenotnické práci na světové úrovni."

Marek Odstrčil, zlatník-klenotník

Mikroskop Meiji EMZ-5

Stojan pro mikroskop Acrobat Classic

esterstyl.JPG
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace