Povrchová a plošná drsnost

Projektanti kreslí obrysy obrobku jako ostré, rovné čáry. Převod těchto výkresů na hotový obrobek co nejvíce odpovídající návrhu se řeší při výrobě. Protože se realizace obrobku bude vždy lišit od jeho idealizovaného výkresu, projektanti musí popsat funkce povrchu ve výkrese tak, aby jich mohlo být docíleno konečným obrobkem.

Měření profilové drsnosti se provádí u povrchů se strukturou pouze v jednom směru (např. soustružené povrchy) a měření drsnosti, která musí být srovnatelná s dotykovým přístroji.

Měření plošné drsnosti se oproti tomu používá u: 

  • Povrchů s náhodnou strukturou povrchu
  • Měření drsnosti strukturovaných povrchů se složitými tvary
  • Měření povrchové rovinnosti
  • Měření složitých parametrů

Nadpis formuláře

Obsah formuláře …

Nadpis formuláře

Obsah formuláře …

Z našeho informačního kanálu...

WORKSHOP: Možnosti snížení tření a opotřebení

Přihlaste se na bezplatný workshop společnosti OTEC, kde se dozvíte, jak docílit perfektní povrchové úpravy nejen v automobilovém průmyslu.

PŘIHLASTE SE ZDE

18.10.2021

Mezinárodní veletrh pro světový zpracovatelský průmysl - EMO Milano 2021.

Využijte příležitosti a zastavte se na stánku rakouské Alicony (Bruker Alicona) a německého OTECu (OTEC Präzisionsfinish GmbH), jejichž technologie na českém, slovenském i maďarském trhu zastupujeme.

Informace o veletrhu najdete ZDE.

29.9.2021

Finální povrchová úprava leteckých komponentů

Řešíte ve vaší výrobě vyhlazení, zaoblení hran, odjehlení nebo vyleštění u rozměrných dílů? Neváhejte se přihlásit na worskhop společnosti OTEC, kde se dozvíte tipy na postupy pro získání těch nejlepších výsledků.

Termín: 29. 9. od 10:30 nebo 17:00

Registrujte se ZDE

24.9.2021

Napište nám

Řešíte povrchovou úpravu vašich komponent? Potřebujete ověřit kvalitu vašich výrobků pomocí 3D optického měření tvaru a drsnosti? Rádi se s vámi spojíme a zkusíme společně najít nejlepší řešení.

Souhlasím s využitím osobních údajů pro vylepšení uživatelského zážitku dle zásad GDPR.