Povrchová a plošná drsnost

Projektanti kreslí obrysy obrobku jako ostré, rovné čáry. Převod těchto výkresů na hotový obrobek co nejvíce odpovídající návrhu se řeší při výrobě. Protože se realizace obrobku bude vždy lišit od jeho idealizovaného výkresu, projektanti musí popsat funkce povrchu ve výkrese tak, aby jich mohlo být docíleno konečným obrobkem.

Měření profilové drsnosti se provádí u povrchů se strukturou pouze v jednom směru (např. soustružené povrchy) a měření drsnosti, která musí být srovnatelná s dotykovým přístroji.

Měření plošné drsnosti se oproti tomu používá u: 

  • Povrchů s náhodnou strukturou povrchu
  • Měření drsnosti strukturovaných povrchů se složitými tvary
  • Měření povrchové rovinnosti
  • Měření složitých parametrů

Nadpis formuláře

Obsah formuláře …

Nadpis formuláře

Obsah formuláře …

Z našeho informačního kanálu...

Kde je přesnost tvaru prioritou

Přečtěte si krátkou informativní studii, ve které odborníci ze společnosti OTEC publikují své poznatky, jak lze díky zaoblení a odjehlení dosedacích ploch zvýšit bezpečnost a snížit hluk i vibrace leteckých turbín i kompresorů.

14.1.2022

Vánoční přání

Po všech omezeních, zákazech i příkazech všichni doufáme, že si Vánoce užijeme v klidu a pohodě. Držíme palce, aby se povedly s rodinou a s přáteli, prostě spolu s těmi, které máte rádi…

19.12.2021

WEBINÁŘ: Pojďme se bavit o přesnosti!

Chcete vědět, co SKUTEČNĚ znamená PŘESNOST?
My ji milujeme. Proto vás zveme na další bezplatný seminář, ve kterém se na toto téma zaměříme.
 

18.11.2021

Napište nám

Řešíte povrchovou úpravu vašich komponent? Potřebujete ověřit kvalitu vašich výrobků pomocí 3D optického měření tvaru a drsnosti? Rádi se s vámi spojíme a zkusíme společně najít nejlepší řešení.

Souhlasím s využitím osobních údajů pro vylepšení uživatelského zážitku dle zásad GDPR.