Hlavním cílem tohoto procesu je zajistit vysoký stupeň spolehlivosti nástroje. Zaoblená hrana je bez otřepů, bez sekundárního zvlnění, a proto je lépe chráněna proti opotřebení. K zaoblení hran je možné využít všechny procesy pro finální povrchovou úpravu, ale nejkratšího možného procesního času, často jen několik sekund, se dosáhne při použití proudového omílání.
Zaoblení řezné hrany nástroje stabilizuje břit. Ostrá hrana je obzvláště náchylná k vylomení a rychlému opotřebení, zejména u křehkých materiálů (např. karbidu) a při velkém zatížení. Již zaoblení řezné hrany na cca 15 µm vede k výrazné stabilizaci hrany, čímž je zajištěna výrazně delší životnost a bezpečnost. Zařízení pro vlečné a proudové omílání umožní docílit jednoduše a bezpečně zaoblení s přesností na mikrony.
Obsah formuláře …
Nechte nás dokázat Vám kvalitu našich technologií. Vyzkoušejte potenciál finální povrchové úpravy v zařízeních OTEC. Obdržíte rozsáhlé poradenství s konceptem procesu obrábění vytvořeným speciálně pro Vaši konkrétní aplikaci včetně doporučení vhodných brusných a lešticích médií.
Nabízíme zdarma a nezávazně zpracování vzorků s protokolem o veškerých parametrech procesu.
Děkujeme společnosti Liss a.s. za pozvání k účasti na konferenci Vrstvy a povlaky. Velmi si vážíme příležitosti představit technoilogie OTEC pro finální povrchové úpravy všem zúčastněným zástupcům firem i univerzit z České republiky i Slovenska.
Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně ještě ani neskončil a my už jsme v Budapešti prezentovali technologie OTEC pro mechanické i elektrolytické leštění dentálních slitin. A na koho jsme to uprostřed haly nenarazili??
Jaký byl 64. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu? Přátelský a optimistický.
Děkujeme všem návštěvníkům, kteří se za námi na stánku zastavili, za zájem o předváděné technologie.
Řešíte povrchovou úpravu vašich komponent? Rádi se s vámi spojíme a zkusíme společně najít nejlepší řešení.